691400010 biuro@linetv.pl
Zaznacz stronę

NIETYPOWE TRANSMISJE ONLINE? W naszym serwisie LINETV.pl opisujemy przede wszystkim różne opcje transmisji online dla biznesu. Tymczasem w Polsce odbywa się cały szereg bardzo nietypowych transmisji, ale jednocześnie dla wybranych osób niezwykle ciekawych. Transmisje online tego typu zazwyczaj są realizowane w bardzo prosty sposób, nikt na bieżąco nie miksuje obrazu, nie tworzy ujęć z kilku kamer, ale obrazy wizji, które przedstawiają są bardzo ciekawe. Są oczywiście od tej zasady także wyjątki, ale o tym wszystkim poniżej.

Poniżej podajemy przykłady 8 takich transmisji online:

  1. Pierwszy przykład dotyczący nietypowych transmisji online to ŻUBRY, które można oglądać dzięki kamerze zainstalowanej na śródleśnej polanie położonej na północnym skraju Puszczy Białowieskiej. Transmisja online realizowana jest przez Lasy Państwowe i co ciekawe w ciągu dnia ogląda ją … uwaga… nawet 1500 osób!  Transmisje online z żubrami możemy znaleźć na stronie: www.lasy.gov.pl/pl/informacje/kampanie_i_akcje/zubryonline
  2. Na stronie bocianiMy.pl (http://bocianimy.pl/?page_id=48) znajduje się transmisja online z gniazda bocianiego, jest ona o tyle ciekawa, że o ile na transmisji online żubrów nie zawsze żubry znajdują się w zasięgu kamer, o tyle w przypadku bocianów, póki znajdują się w gnieździe młode, zawsze możemy zaobserwować jakąś akcję… polecamyJ.
  3. Transmisje online z kamerek miejskich oraz z większości ważnych punktów turystycznych. Jeśli zastanawiamy się… jaka jest dzisiaj pogoda na Kasprowym Wierchu – nie ma nic prostszego. Zaglądamy na stronę Polskich Kolei Linowych www.pkl.pl/kasprowy-wierch/kamery-online.html. W podobny sposób możemy zajrzeć w setki miejsc w Polsce.
  4. Transmisje online Mszy Św. i uroczystości kościelnych – stały się niezwykle popularnym rozwiązaniem. Możemy tutaj spotkać się z w pełni profesjonalnymi rozwiązaniami, chociażby transmisja Drogi Krzyżowej z Watykanu, ale również z prostymi transmisjami jednokamerowymi z wielu kościołów w Polsce – chociażby streaming Mszy Św. z bazyliki w Licheniu Starym lub z Częstochowy.
  5. Transmisje z obrad Rad Gminy, Sejmików Wojewódzkich, posiedzeń komitetów, zebrań społecznościowych itd. – to kolejna grupa transmisji, które zyskują coraz większa popularność. 
  6. Jednymi z pierwszych ciągłych transmisji online, które zostały zastosowane na masową skalę były transmisje z popularnych programów telewizyjnych typu Big Brother, czy transmisja z domu Michała Wiśniewskiego.
  7. Na stronie spacex.com.pl (https://spacex.com.pl/na-zywo) w nocy z 1 na 2 sierpnia zaplanowana jest transmisja online zakończenia misji Crew Demo-2. Misja ta jest o tyle ciekawym wydarzeniem w świecie podróży kosmicznych, że jest to pierwsza misja zrealizowana przy współpracy NASA i prywatnej firmy SpaceX.  Transmisje online wydarzeń kosmicznych, obserwacji gwiazd itp. możemy znaleźć naprawdę bardzo dużo i jeśli ktoś się tym pasjonuje, to jest to fantastyczne rozwiązanie.
  8. Ostatnie miejsce na naszej liście zajmuje transmisja online… z cmentarza. Obecna sytuacja związana z rozwijającą się pandemią koronawirusa ogranicza wszystkie sfery naszego życia. Jeszcze 2 miesiące temu w pogrzebie mogli uczestniczyć jedynie domownicy, a tymczasem pogrzeb, szczególnie dla rodziny, przyjaciół i szerokiego grona bliskich znajomych to wyjątkowe przeżycie, pełne emocji. Czy streamować takie wydarzenie? Kwestia bardzo indywidualna, niemniej jak najbardziej możliwa do realizacji, w sposób dyskretny i z poszanowaniem. 

Powyższe zestawienie uświadamia nam, że transmisje online stają się codziennością. Stremować obraz możemy prawie z każdego miejsca i praktycznie każdy obszar jest przedsięwzięciem, który może być poddany transmisji online.