691400010 biuro@linetv.pl
Zaznacz stronę

TRANSMISJE ONLINE OPERACJI DO INTERNETU

Od wielu lat transmisje online operacji nabierały coraz większego tempa. Streaming LIVE operacji do celów dydaktycznych były i co należy podkreślić cały czas są bardzo ważnym narzędziem naukowym. Sala operacyjna, to bardzo mały obszar, na którym nie ma miejsca dla zbyt wielu obserwatorów, a sale z odpowiednio przygotowanym audytorium są w zasadzie niedostępne w codziennym życiu. Rozwiązaniem takich sytuacji są oczywiście transmisje online, które mogą przesłać obraz z dowolnej sali operacyjnej w dowolne miejsce na świecie. 

DOSTĘP DO STRUMIENIOWANYCH DANYCH:

Dostęp do transmitowanej na żywo operacji mogą mieć wszyscy, ale także można ten dostęp na wiele sposobów ograniczać. Możemy wybrać miejsce, na które dane mają być strumieniowane np. profil Facebook, YouTube lub Twitch, możemy także transmitować obraz na platformy Pay Per View (PPV). Strumieniując dane do serwisu youtube możemy zrealizować transmisję ogólnodostępną lub skierowaną tylko do posiadaczy specjalnego linku. Dostęp do transmisji video może być bezpłatny lub płatny. Możliwości jest bardzo dużo!

ŁĄCZNOŚĆ DWUKIERUNKOWA:

Ważną funkcją podczas transmisji online operacji jest łączność dwukierunkowa. Dwięk i obraz możemy wysyłać z Sali operacyjnej do innego dowolnego miejsca np. Sali, w której odbywa się sympozjum lekarskie, ale także w drugą stronę. Uczestnicy sympozjum mogą zadawać pytanie osobom na Sali operacyjnej., czyli komunikować się dźwiękiem i obrazem mogą zarówno osoby przebywające na Sali operacyjnej

JAKIE OPERACJE TRANSMITOWAĆ ONLINE?

Z punktu widzenia technicznego nie ma ograniczeń, co do rodzaju operacji, ograniczenia mogą wynikać tylko i wyłącznie ze względów medycznych. Możemy przeprowadzić streaming online operacji ortopodecznych, kardiologicznych, plastycznych, dentystycznych, W zasadzie nie ma ograniczeń, co do rodzaju operacji. 

ASEPTYKA STREMINGU LIVE OPERACJI:

Obsługa techniczna na sali operacyjnej ograniczana jest do absolutnego minimum i możliwa w jedynie ustalonych wcześniej strefach. Możliwa jest także transmisja video bez obsługi na sali operacyjnej z wykorzystaniem kamer PTZ. W przypadku realizacji z obsługą techniczną na sali podlega ona takim samym procedurom, jak obsługa medyczna operacji w zakresie aseptyki i antyseptyki. Oprócz personelu zabiegom antyseptyki podlegają także wszystkie urządzenia wykorzystywane na Sali operacyjnej.

REALIZACJA TRANSMISJI ONLINE OPERACJI:

Streaming online operacji do internetu obejmuje zarówno przygotowanie odpowiedniej ilości kamer, a także miksera wizji umożliwiającego strumieniowanie danych do sieci. Zapewniamy zarówno sprzęt, jak również kompleksową obsługę włącznie z doradztwem w przygotowaniu takiej transmisji.

ZAPRASZAMY do bezpośredniego KONTAKTU.